Reference

Od druhohor až do současnosti

Když jsem v roce 2004 spustil stránky Proofreading.cz a poprvé nakoukl mezi volnonožce, vůbec jsem netušil, co z toho bude.

Nakonec z toho byly krásné roky, kdy jsem mohl (nejdřív sám a později s bráchou Petrem) korigovat a psát pro spoustu skvělých lidí a zajímavých, úspěšných firem. Patřily mezi ně:

A další...

Doporučení, která mě potěšila


„Pana Behúna jsem se rozhodla oslovit pro navržení nových textů na webu. Texty na web jsem si psala dříve sama a teď nadešel čas, kdy jsem je chtěla svěřit do péče profesionálovi. Což se stalo a já z toho mám obrovskou radost.

Celá spolupráce (až mě trochu mrzelo, že tak krátká :)) probíhala svižně a do týdne od prvního e-mailu bylo hotovo. Moc sympatický mi byl nejen styl komunikace, ale také respekt a nacítění na původní texty.

Když bych to shrnula. Myslím, že se panu Behúnovi podařilo texty zjednodušit (přepsat do plain language), osvěžit a zároveň v nich nechat kousek mě. Spolupráci s ním mohu vřele doporučit a doufám, že se pracovně nepotkáváme naposledy.“

Kateřina Merleová, specialistka na sociální sítěS panem Behúnem je radost spolupracovat! Nejenže reagoval rychle na naši poptávku, ale korekturu české verze našich webových stránek jsme měli hotovou ještě před původně plánovaným termínem zahájení.

S výsledkem jsme nadmíru spokojeni! Po celou dobu jsme byli o všem informování a moc si vážíme vstřícné a přátelské komunikace. I když jsme měli specifické požadavky, pan Behún si s nimi dokázal poradit a my se moc těšíme na další spolupráci. Děkujeme!


Aneta Vrábelová, jednatelka společnosti AV-LEADDalibor není jen šílený korektor, ale hlavně přátelský korektor. Vybrala jsem si ho jako korektora pro svou bakalářskou práci.

Text vám nejen skvěle zrediguje a poradí, co vylepšit, ale ještě se u toho na vás bude usmívat od ucha k uchu. Příjemná a profesionální spolupráce.


Jessica Werthaimová, fotografkaTímto bych rád poděkoval panu Behúnovi za korekturu mojí disertační práce. S provedenou korekturou jsem velmi spokojen. Služby pana Behúna mohu zcela doporučit. Musím pochválit jeho spolehlivost a super domluvu.

Ing. Tomáš Zelenka, student doktorského studia na ČVUTDalibora jsem nepostavil před snadný úkol. Ve velmi krátké době jsem totiž potřeboval zrevidovat desítky stran dlouhý text. Byl jsem zkrátka zákazník snů.

Dalibor se toho ale zhostil skvěle. Na vše odpovídal během pár minut, až s šíleným nadšením zasílal další a další korektury, upozornil mě na chyby, o kterých ani nevím, že dělám, a navíc mi pomohl text ještě víc zjednodušit. Díky, Dalibore! Až budu zas něco dalšího psát, vím, za kým jít.


Štěpán Janků, lektor právního psaníA ještě jedno doporučení z éry Proofreadingu:

„Firma Proofreading.cz mě poprvé zachránila před 15 lety v mém prvním časopiseckém působišti. Potřeboval jsem v tehdy prestižním měsíčníku kvalitní korektury, které tam před mým příchodem chyběly. Našel jsem Proofreading.cz přes internet, jenže ouha, zvěstoval zcela naplněné kapacity… Přesto jsem zkusil oslovení – a bratři Behúnové mě neodmítli, což jim nikdy nezapomenu a budu za to vždy vděčný.

Od první korektury přicházela z Proofreading.cz mimořádně kvalitní, rychlá a spolehlivá práce, jakou jsem do té doby nezažil. Byli v mé tematice sice nováčky, přesto se okamžitě zaučili a brzy jsem se mohl naopak já učit od nich.

Tato spolupráce má navíc důležitý prvek: Profesionální kontakt se nese s přátelským podtextem, což nebývá časté. Magazín jsem po více než čtyřech letech opustil, a když jsem po čase začal v jiném, kde byly opět nutné profesionální korektury, věděl jsem hned, kam se obrátit. A znovu jsem nebyl odmítnut.

Na čtvrtletníku Golf Vacations spolupracujeme už desátou sezonu a výsledek, který čtenáři oceňují, by bez Proofreading.cz nikdy nebyl takový, jaký je. Mnohokrát děkuji. I za to, že tento text po mně jistě pečlivě zkorigují.“

Čeněk Lorenc, Golf Vacations

Přidejte se

Máte pocit, že by tahle spolupráce mohla fungovat? Pojďme to vyzkoušet.

Kliknutím na „Povolit cookies“ souhlasíte s ukládáním cookies na vašem zařízení. Neznamená to žádné sledování ani nevyžádanou reklamu, jen mi to pomůže s hladkým chodem webu.